Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy święto najpopularniejszej maskotki na świecie – Pluszowego Misia. Chyba każdy w dzieciństwie miał swojego ulubionego misia, który był niezastąpioną zabawką przy zasypianiu. Ale pewnie mało kto wie, że owe święto, ustanowione w 2002 roku z okazji setnej rocznicy powstania maskotki, swoje początki nakreśliło w XIX wieku. A wszystko rozpoczęło się w 1902 roku na polowaniu ówczesnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodor’a Roosvelt’a. Po wielu godzinach, bezowocnych, kłusowniczych łowów, jeden z towarzyszy Prezydenta, postrzelił małego niedźwiedzia. Gdy Prezydent to zobaczył, zlitowała się nad zwierzątkiem i kazał je uwolnić. Wydarzenie to, zostało uwiecznione, przez świadka zdarzenia, w jednej z amerykańskich gazet. Na publikację niedźwiadka z Prezydentem, natknął się sklepikarz z Brooklynu – Morris Mitchom, który zainspirowany obrazkiem, wpadł na genialny pomysł. Uzyskawszy pozwolenie od samego Prezydenta, rozpoczął on produkcję pluszowych misiów o nazwie Teddy Bear (zdrobniałe imię Prezydenta), które dziś jest angielskim określeniem pluszowych misiów.
Miło by było, aby w tym dniu, nawet te „duże dzieci” ciepło wspomniały swoje pluszowe misie, które może nieco zapomniane leżą na strychu w pudle.
WSZYSTKIEGO DOBREGO MISIU!

A ja, z okazji dzisiejszego święta, prezentuję kolejną misiową parkę, w kolorze kremowym i jasno-beżowym. Wymiary misiów 21 cm x 16 cm, dostępne tutaj.

pollyanna.waberska.filc2014_056

pollyanna.waberska.filc2014_055

pollyanna.waberska.filc2014_057

pollyanna.waberska.filc2014_058

P.S. Swojego pierwszego misia, dostałam na 1 urodziny, byłam wtedy tego samego wzrostu co ten miś 😉 Mam go do dnia dzisiejszego. Natomiast moje ulubione bajki z misiami w roli głównej to: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Coralgola” i oczywiście „Kubuś Puchatek”. A jak to wyglądało u Was? Pamiętacie swojego pierwszego misia? I czy, mieliście też swoje ulubione misiowe bajki?

Pozdrawiam

Pollyanna

Add Comment RegisterLeave a Comment